חדשות

התחזתה למומחית ברפואת עור ונדונה לתשעה חודשי עבודות שירות

תושבת אשקלון שהציגה עצמה בפני לקוחותיה ובפרסומיה ברשת כרופאת עור וכפלסטיקאית וגרמה נזקים קשים למטופלות, הואשמה בהתחזות לרופא ובשיבוש מהלכי חקירה

טיפול במכון יופי. אילוסטרציה

תושבת אשקלון שהתחזתה לרופאת עור ובטיפולים שנתנה גרמה למטופלות נזקים קשים נדונה אתמול (ד') בבית משפט השלום באשקלון, בעקבות הסדר טיעון, לתשעה חודשי עבודות שירות שתבצע בתחנת משורה כשהיא אזוקה באזיק אלקטרוני.

בדיווח של מתן צורי ב-ynet נמסר שמכתב האישום עלה כי בשנים 2017-2016 היא הפעילה מכון לרפואה אסתטית ובפני לקוחותיה ובפרסומיה בפייסבוק הציגה את עצמה כרופאה לטיפולי עור עם תואר דוקטור. בכתב האישום הוצגו כמה תלונות של מטופלות: האחת – הזרקה לצוואר של חומר לא ידוע, שאיבת דם מהווריד והזרקת פלזמה. המטופלת ששילמה על הטיפולים כ-12 אלף שקל התלוננה שלאחר הטיפול סבלה משטפי דם בפנים ונאלצה לקבל טיפול רפואי ואז גילתה שטופלה ע על ידי מתחזה לרופאה.

תלונה אחרת: תושבת אשקלון שטופלה בלייזר להעלמת אדמומיות בפנים והוצע לה גם טיפול להפחתת קמטים והרמת קו הסנטר, קיבלה זריקה שעליה נאמר לה כי מדובר בחומצה היאלורונית. כמו כן טופלה ברגליה אבל חשה ברע במהלך הטיפולים ואז התעורר חשדה: היא דרשה לראות תעודת רופא ורשיון, אבל מסמכים אלה לא הוצגו בטענה שטרם הגיעו לידי ה"רופאה".

בעקבות התלונות הגיעה לאותו מכון נציגה ממשרד הבריאות שהציגה עצמה כלקוחה המתעניינת בטיפולים וה"רופאה" הציגה עצמה כמומחית ברפואת עור ופלסטיקאית. בהמשך הגיעו לאותו מכון נציגי משרד הבריאות מלווים בשוטרים וערכו חיפוש. אלא ש"הרופאה" ביקשה שימתינו כי עליה להיכנס לחדר שירותים, עלתה לקומה העליונה במקום, אספה מזרקים, מחטים, מבחנות ואמפולות - חלקם הכילו תכשירים רפואיים שלא אושרו לשימוש - והסתירה אותם בחלל מערכת מיזוג האוויר. היא נתפסה במעשיה.

היא הואשמה בהתחזות לרופא, שימוש בתואר רפואי שלא ניתן לה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט, איומים, תקיפה הגורמת חבלה בשל הטיפולים ובגרימת נזק. עורכת דינה לימור רוט-חזן מסרה בעקבות הדין: "הנאשמת לקחה אחריות על מעשיה ועל כך נותנת את הדין. היא אישה משכילה ומלומדת, שמעשיה לא נחשבו עבירה בארץ מוצאה".

נושאים קשורים:  התחזות לרופא,  חדשות,  פלסטיקה,  רפואת עור,  פסק דין,  עבודות שירות,  מכוני יופי
תגובות
אנונימי/ת
24.09.2021, 10:25

אם העונש הוא כמה חודשי עבודות שירות ,אז ברור שמקרים אלו ימשיכו.
הרווחים שצברה גבוהים יותר מהנזק של העונש.
המסר של מערכת המשפט- הפשע משתלם! תמיד יהיה עו\"ד ממולח שיוציא אותי עם עונש מגוחך בתירוץ כמו כאן .
דרושה ענישה חמורה ומרתיעה .
זה המצב בארץ גם בעבירות אחרות .

אנונימי/ת
24.09.2021, 11:34

אז התחזות לרופאה לא נחשבת עבירה בארץ מוצאה? באיזה ארץ בדיוק?

אנונימי/ת
24.09.2021, 11:57

בושה של עונש

אנונימי/ת
24.09.2021, 14:47

מדוע אין מפרסמים את שמה של אותה מתחזה? הרי בכתבה הבאה מוזכר בפירוש שמו של המתחזה לרופאץ

אנונימי/ת
24.09.2021, 18:22

מהו שמה של הפושעת? שוב השופטים האידיוטים מרחמים על הפושעים בעונשים מגוחכים ולא מרתיעים.

25.09.2021, 21:28

מבלי להתייחס לתוכן הביקורת , אסור שהביטוי הלא ראוי: \" השופטים האידיוטים\" יקבל פרסום, אפילו בטוקבק.
על עורכי האתר למנוע פרסום בביטויים כאלו - אין בכך פגיעה בחופש הביטוי