חדשות

רופאי עור מאזור הדרום השתתפו בכנס מקצועי לזכרו של פרופ' דניאל ורדי ז"ל

פורום רופאי העור בדרום שנערך ב"סורוקה" הוקדש לפעילות אקדמית, להצגות מקרים רפואיים ולפעילות חברתית

כנס רופאי העור ב"סורוקה" לזכרו של פרופ' דניאל ורדי ז"ל. צילום: דוברות בית החולים

בשבוע שעבר התקיים בבאר שבע הכנס הרביעי של פורום רופאי העור לזכרו של פרופ' דניאל ורדי ז"ל, שמילא תפקידים רבים בשירותי בריאות כללית ובהם מנהל מחלקת העור ב"סורוקה" והמנהל הרפואי במחוז דרום. פרופ' ורדי הלך לעולמו בפברואר 2017 והוא בן 62.

באירוע לזכרו השתתפו רופאי עור ממרחב הדרום וביניהם ד"ר יפה אשור, סגנית מנהל המרכז הרפואי סורוקה, פרופ' אלכס זבולונוב, מנהל מחלקת עור ומין ב"סורוקה", בני משפחתו של פרופ' ורדי ז"ל  ועובדי המחלקה.

פורום רופאי העור בדרום הוקם גם משום שפרופ' ורדי ז"ל לא הספיק לממש את תכניותיו. לאות הוקרה על פעילותו בהקמת מסגרת ייחודית זו לרופאי העור בדרום הארץ, הפורום מוקדש לזכרו. הוא מתכנס ארבע פעמים בשנה לפעילות אקדמית: הצגות מקרים רפואיים ופעילות חברתית, במטרה להעשיר את הידע והניסיון המצטברים של חברי הפורום.

הכנס האחרון הוקדש לחידושים בטיפול בהמנגיומות של הילדות, גישה הומניסטית ופרקטית לטיפול בחולים עם אבחנות חדשות מורכבות, היענות לטיפול תרופתי (עובדות ומיתוסים), עדכונים על מחלות עור, בדיקות עוריות מבוססות וידיאו בשירות רופא המשפחה וטכניקות שימושיות לצילום ברפואת עור.

פרופ' זבולונוב אמר באירוע: "פרופ' דניאל ורדי היה אדם ורופא מיוחד במינו, ידע לדבר עם כל אחד 'בגובה העיניים' ובשפתו, ללא גינוני כבוד. גישתו האנושית יחד עם כישוריו הקליניים הקנו לו הערכה רבה בקרב מטופליו ועמיתיו. כמנהל רפואי הצטיין בכושר מנהיגות וכפורץ דרך להגשמת חזונו. מפגש העמיתים לזכרו מביא לחיזוק הקשרים המקצועיים בין חברי הפורום לבין מחלקת העור ב'סורוקה' כאשר התמורה היא שיפור הטיפול במטופלים עם מחלות עור המתגוררים באזור הדרום".

ד"ר שלומי קודש, מנהל "סורוקה", הוסיף: "פרופ' ורדי ז"ל היה רב זכויות בנגב וברמה הארצית - קלינאי מעולה, מנהל מקצועי ואיש אקדמיה למופת. אך מעל הכל נזכור אותו כאוהב אדם, שירותי במידה יוצאת מן הכלל, איש של אנשים. רצונו לשוב ולטפל בחולים בחיי היומיום, כמנהל מחלקת עור ב'סורוקה', העיד מעל הכל על היותו רופא בעל תחושת שליחות אמיתית".

נושאים קשורים:  פרופ' דניאל ורדי  ז"ל,  פורום רופאי העור בדרום,  פרופ' אלכס זבולונוב,  חדשות,  סורוקה
תגובות